Chirurg naczyniowy - żylaki operacja | Rejestracja na WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ do dr Wojciecha Bućko: 618550662

Metody leczenia

Leczenie żylaków - Metody operacyjne

Istnieje wiele metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Poniżej zamieszczamy zarys najpopularniejszych metod.

Skleroterapia – polega na wstrzyknięciu w okolicę żylaka preparatu, którego celem jest wywołanie zwłóknienia zmienionego chorobowo naczynia i w efekcie jego zanik. Skuteczność tej metody jest niestety ograniczona do bardzo niewielkich żylaków.

EVLT, EVLO, EVRF – laserowe metody leczenia żylaków. Polegają na naświetlaniu chorego naczynia przy użyciu wprowadzonej do jego wnętrza sondy laserowej. Energia lasera powoduje obkurczenie i zamknięcie żylaka. Metoda jest komfortowa dla pacjenta, jednak także ograniczona do niewielkich zmian chorobowych.

W sytuacji gdy choroba ma postać zaawansowaną i niemożliwe jest zastosowanie mniej inwazyjnych metod leczenia, najskuteczniejszą metodą jest chirurgiczne usunięcie żylaków.

Zabieg może być wykonany na jednej lub na obu kończynach jednocześnie.

Powikłania

Powikłania leczenia zdarzają się stosunkowo rzadko. Mogą dotyczyć problemów z gojeniem się skóry, występowaniem krwiaków pooperacyjnych oraz niekiedy obrzęków.

Choć stosowane obecnie nowoczesne techniki operacyjne znacząco zredukowały ilość występujących powikłań, należy mieć świadomość, że każda interwencja chirurgiczna niesie za sobą ryzyko ich wystąpienia.
 
 
Chirurg naczyniowy – ŻylakiCenter – specjaliści od żylaków – żylaki operacja

Klinika

  • leczenie żylaków poznań
  • leczenie żylaków
  • usuwanie żylaków poznań


BIULETYN

Akceptację "Politykę prywatności"

Email marketing powered by FreshMail